seznámení

 

 

seznámení páru /dvojice

 

Chov pískomilů je specifický tím, že je někdy velmi obtížné /v některých případech až nemožná/ seznámit cizího samička s cizí samičkou. Já osobně proto nejčastěji pár sestavuji už ve věku 6-8 týdnů, kdy jsou mláďata ještě "poddajná" a snadno se seznamují. 

 

Pro seznámení starších pískomilů vždy doporučuji ubikaci předělit pletivem a na min. 3-4 dny pískomily oddělit tak, aby se mohli vzájemně očichávat, ale nepokousali se. Někteří pískomilové se seznámí celkem snadno, jiní složitě či vůbec ne. Vždy je to o štěstí. Vždy po puštění společně ještě cca 60 minut vyčkejte, někteří pískomilové se tváří, že je vše ok a pustí se do sebe až za 30-50 minut! Na to pozor. Není výjimkou, že takto napadnutý pískomil seznámení nepřežije. :(

 

Proto osobně nedoporučuji v začátcích chovu /osobně bych si na to netroufla ani nyní po dalších 2 letech aktivního chovu/ půjčování samečků jen na krytí a pak ho vrátit majiteli. Za a) nemusíte pár seznámit a za b) může sameček dojít k ujmě. 


pro oddělení samečka a samičky mám 2 ubikace v pískomilárně rozděleny - v předělovací desce je vyříznuta díra, kde je pletivo a kudy se mohou pískoušci očichávat, atd.